15 Ağu

Tahta Kurdu mobilya ve ahşabı kemirerek beslenir. Ahşap ve mobilya içerisinde delikler açarak ilerleyen bu haşere, labirent oluşturarak ahşabın derinlerine ilerler. Boyu 5-8 mm arasında değişen bu haşereler oldukça güçlü ağız yapısı ile bilinir. Dişleri keskin ve testere biçimindedir.

Tahta kurdu çok hızlı hareket eden bir haşere değildir. Ahşabın derinliklerinde hareket ettiği için, bir bölgeden diğer bölgeye geçmesi zaman alır. Ahşabı kemirerek ilerleyen ağaç kurdu, arkasında piramit şeklinde talaş tozları bırakır. Mobilyalara ve ahşaba büyük hasar veren tahta kurdu, aynı zamanda ağaçlara da zarar verir. Bunun yanı sıra tahta kurdu insanı ve hayvanları ısırmaz.

Tahta kurdu, yumurta ile çoğalan haşereler grubundadır. Ortalama 15 günde bir yumurta bırakan bu haşereler, yumurtaları ahşabın derinliklerine gizler. Yumurtadan ortalama 7-10 gün arasında çıkan yavru tahta kurdu, kısa zamanda olgunlaşır ve üremeye başlar.

Tahta kurdu ile mücadele diğer haşerelere kıyasla daha zordur. Tahta kurdu mobilyanın derinliklerine kadar ulaştığı için, yapılan ilaçlama yöntemi çok önemlidir.

Tahta kurdu ilaçlaması için buharlama yöntemi kullanan şirketimiz, bu konuda kesin çözüm vermektedir. Asya İlaçlama Tahta kurdu ilaçlaması için Ziraat Mühendisleri tarafından hazırlanan özel tahta kurdu ilacı kullanmaktadır. Tahta kurdu ilaçlaması şirketimiz tarafından garantili olarak yapılmaktadır. 20 yılı aşkın süredir hizmet veren şirketimiz, ekonomik fiyata ilaçlama yapmaktadır. Tahta kurdu ilaçlaması için, 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezine ulaşabilir, detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

 

 

Bir Yorum Bırak