Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama sayesinde alanınızda bulunan tüm haşerelere karşı etkili olan ilaç tekniğidir. Sıvı ilaçlama ikiye ayrılır. Kokulu- kokusuz seçenekleri bulunmaktadır.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama yapılır iken mutlaka alanın en az iki saat kapalı kalması ilaçlama yapıldıktan sonra yarım saat kadar iyice havalandırılıp içeriye giriş sağlanmalıdır. Sıvı ilaçlama öncesinde mutlaka ambalajı açık duran gıda ürünlerinin kaldırılması gerekmektedir. İlaçlamadan önce duvara bitişik olan mobilyalar 5 cm kadar öne alınmalıdır. İlaçlama sırasında müşterinin uygulama yapılacak alanda bulunmaması gerekir. Çünkü ilaçlama yapılırken özel maske ve tulumlar kullanılır. İlaçlama sonrasında bir hafta kadar dip köşe ıslak temizlik yapılmaz. Kullanım alanı olan yerler nemli bir bez yardımı ile temizlenebilir ancak koltuk altı, dolap arkası ve baza altı gibi bölgelerde ıslak deterjan kullanarak yapılacak olan temizlik saklanarak canlı kalan haşerelerin ilaç ile temasını engelleyeceği için mutlaka bu husus konusunda dikkatli olunmalıdır. İlaçlama sonrasında mutfakta bulunan kullandığınız tabak, bardak, çatak ve kaşık gibi ürünlerin mutlaka bir sudan geçirerek kullanılması gerekir. Ayrıca evde bir bebek varsa nevresimleri, kıyafetleri ve oyuncakları yıkanıp kullanılmalıdır.

Sıvı ilaçlama belirtilen kurallar gereğince yapılırsa % 100 kesin çözüm olmaktadır. Böcekler yumurtlama yöntemi ile çoğaldıkları için ilaçlama yapıldıktan sonra 14 gün arayla ikinci bir ilaçlama gereken durumlarda yapılması daha sağlıklıdır. Bazı durumlarda ikinci ilaçlamaya gerek kalmasa da ilaçlanacak alanda bulunan böcek yoğunluğunu bilemeyiz. Yumurtadan çıkacak olan haşereler olursa 14 gün sonra ilaçlama yaptırılması durmunda tamamen böcek ile mücadeleniz ortadan kalkarak kesin ve garantili sonucu almış olacaksınız.

Kokusuz İlaçlama

Kokulu ilaçlama ile arasında etki bakımından hiç bir farkı bulunmamaktadır. İnsanların genelinde olan bir yanlış bir bilgi olan kokusuz ilaç böcek öldürmez etkisi daha az diye bir durum bulunmamaktadır. Böcekler solunum yolu ile değil ilaç ile temas halinde olduğunda ölümleri gerçekleşmektedir.  Kokusuz ilaçlama yapmak için alanın terk edilme yada iki saat kapatmanın mümkün olmadığı durumlarda yada astım gibi gögüs hastalarının bulunduğu bölgelerin ilaçlanamasında kokusuz ilaçlama yapılmaktadır. Kokulu ilaçlama yapılırken belirtilen temizlik konularında hiçbir değişiklik olmaz her detay aynı şekilde uygulanmaktadır.

İlaçlama servisi olarak  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli illerinde bulunan tüm ilçelerde sizlere 7/24 uzaman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı bir ilaçlama firması olup siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için çalışmaktayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir