pire ilaçlama

Pireden Nasıl Kurtulunur

Pire ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam eden ve kan emerek beslendiğinden virüs taşıyıcılığı yaparak birçok salgın hastalığın yayılmasına yol açan bir haşeredir. Zıplayarak hareket eden bu haşereler 2-3 mm büyüklüğündedir. Güçlü bacakları sayesinde canlı vücuduna tutunarak, kan emen ve hastalıkların hızlı bir şekilde yayılmasına yol açan pireden kurtulmak için kaliteli pire ilaçları kullanılarak uygulama yaptırmak şarttır. Hem küçük yapılı bir haşere olan hem de çok hızlı bir şekilde üreyen pirelerden kurtulmak için basit uygulama yöntemleri hiçbir şekilde sonuç vermeyeceği gibi sağlık açısından ciddi sorunlara da yol açabilir.

Bodrum ve bahçe gibi evcil hayvanların sıklıkla yuva yaptığı alanlarda yoğun bir şekilde görülen pireler; ev, iş yeri, bina, fabrika gibi kapalı alanlar ile bahçe ve park gibi açık alanlarda da sıklıkla görülmektedir. Kapalı ya da açık alanlarda pireden kurtulmak için sıvı ilaçlar kullanılarak buharlama ya da püskürtme yöntemi ile uygulama yapılabilmektedir. Kapalı alanlarda; yatak, koltuk, halı gibi yünlü eşyalarda yuva yapabilen pire ile mücadele için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve kaliteli ilaçlar kullanan firmalar tarafından yardım almak şarttır.

Pireden kurtulmak için basit ilaçlar kullanılarak yapılan uygulamalar hiçbir çözüm sağlamayacağı gibi ciddi sağlık sorunları ile maddi hasarlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle pireden kurtulmak için iç ya da dış mekanlarda, profesyonel olarak uygulama yapan pire ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır. Amatör ilaçlama elemanları ile uygulama yapan ve sağlık açısından ciddi sorunlara yol açan haşere ilaçlama servisleri, pire ile mücadele konusunda başarısız olduğu gibi etkisiz ilaçlar kullanarak, pirelerin hızlı bir şekilde çoğalmasına da neden olarak mücadeleyi zorlaştırmaktadır.

Vücutta kaşıntı ve kızarıklığın yanı sıra alerjik reaksiyonlara da yol açan pire ısırığı özellikle hassas deriye sahip olan bireylerde ciddi alerji ve iltihaplanmalara neden olmaktadır. Bu nedenle pire ile mücadele için bir an önce ilaçlama yaptırılmalı ve yaşam alanları bu haşerelerden arındırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir