Örümcek İlaçlama

Örümcek eklem bacaklı olarak bilinen türler arasındadır. Dünya genelinde her yerde yaşayabilen örümceklerin en çok sık görüldüğü bölgeler genelde sıcak iklimin olduğu yerlerdir.

Bireysel olarak yaşana örümcek; beslenmelerini böcek, kuş, sinek ve küçük kemirgenler ile sağlamaktadır. Özel yaptıkları ağlar ile avlanırlar. Bu ağlar oldukça sağlamdır. Yapışan bir av çırpındıkça iyice yapışır ve çıkmayı maalesef başaramaz.

Bazı örümcekler ağ sayesinde avlandığı gibi birkaç örümcek türü ise avlarını kovalayarak ya da kurduğu tuzaklar ile beslenirler. Örümceklerin hepsi zehirlidir. Sadece zehir türleri yaşadıkları bölgeye göre değişir. Bazı örümcekler insanı felç edecek ya da öldürecek kadar zehirlidir. Genelde ısırarak zehirleyen bu canlıların bazı çeşitleri ise avlarına tükürerek zehirler. Tropikal iklimin görüldüğü yerde bulunan birkaç örümcek türleri ise tüylüdür. Ve zehirlerini tüylerini ok gibi atarak bulaştırırlar.

Tek başına yaşamayı seven örümcek hızlıca çoğalmaktadır. Erkek örümcek sadece dişi örümceğin salgıladığı salgıya gelir. Çiftleşme dönemi bir araya gelen örümcekler üreme gerçekleştikten sonra erkek olanını dişi örümcek zehirleyerek öldürür. Bunun nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir.

Evlerin genelde balkon, kapı üstleri, tavanlarında görülen bu canlılar ile mücadele konusunda mutlaka sağlık bakanlığı onaylı bir ilaçlama firması ile görüşüp yardım alınmalıdır.

Örümcek ilaçlama servisi ile Türkiye genelinde oluşturduğumuz böcek ilaçlama konusundaki uzman ekiplerimiz ve son teknoloji ilaçlama aletlerimiz ile size en hızlı ve en ekonomik çözüm konusunda hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir