Lağım faresi ilaçlama

Lağım faresi boyutları diğer türlerine göre çok daha büyüktür ve yaklaşık 30 cm kadar olmaktadır. Çöplük, lağım suları, toprak altları, çatı ve bodrum katlarında görülen bu fareler oldukça tehlikelidirler. Çünkü bu gibi yerlerden aldıkları ciddi hastalık mikroplarını, daha sonra insanların yaşam alanlarına girerek, kişilere bulaştırabilmektedirler. Lağım faresi ilaçlama yaptırılmadan bu farelerden kurtulmak oldukça zor ve tehlikelidir. Hızlı olmaları, elastik vücut yapılarına sahip olmaları sebebi ile yakalanmaları zordur. Bu nedenle bireysel yöntemler sadece zaman kaybından ibaret olur.

Lağım faresi ile mücadele hem maddi hem manevi açıdan oldukça gereklidir. Yiyecek arayışında oldukları zamanlarda evlerimize, fırın ve lokantalara, büfelere girebilen bu kemirgenler sağlam dişleri olmasına bağlı olarak, her şekilde besin ihtiyaçlarını giderebilir. Bu yüzden yok edilmeleri şarttır ve bu da ancak profesyonel lağım faresi ilaçlama işlemleri ile mümkündür. Böcek ilaçlama şirketleri ile konuşularak alanlara uygun ilaçlama uygulatılabilir.

Lağım fareleri doğurarak üremektedir. Yılda 4-5 kez üremesini gerçekleştirir ve her üremede 6-10 kadar yavru dünyaya getirir. Bu yavrular ergin hale geldiklerinde diğerleri gibi oldukça tehlikeli olacaklardır. Bu nedenle lağım farelerinin üremesine izin verilmeden, evde fare olduğu anlaşıldığı anda ya da bulunduğunuz alanlarda bu kemirgen sorunları ile karşılaştığınız anda, fare ilaçlama şirketleri ile görüşerek, lağım faresi ilaçlama hizmetlerinden yararlanmalısınız.

Lağım faresinden kurtulmak için hizmet alınan fare ilaçlama şirketleri, bu kemirgenlerin bulundukları alanların durumlarına bağlı olarak sıvı ilaçlar ya da istasyon yöntemi ile müdahale etmektedirler. Ancak bilinmelidir ki, farelerin hiçbir türü için kokusuz ilaçlar etkili değildir. Çünkü bu kemirgenler akciğer solunum yapmaktadırlar. Lağım faresi ile mücadele için kokulu ilaçlar tercih edilmelidir. ayrıca bu ilaçlamayı gerçekleştirecek firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmaları şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir