Lağım faresi eve nasıl girer

lağım-faresi-eve-nasıl-girer
Fare ve sıçanlar hemen her alanda bulunabilirler.  Yaşam alanlarını seçerken yiyeceklere ulaşabilme durumunu onlar için önemlidir. Çevre şartlarına oldukça uyumludurlar. Ortamın iklim şartlarına adapte olabilen fareler vardır.

Farelerin yaşam alanlarına girişini kesmek için deneyimli fare ilaçlama şirketleri ile temasa geçilmelidir.Fare ilaçlama şirketleri farelerin türlerine göre sizlere en doğru hizmeti sunacaktır.

Lağım fareleri 20- 25 cm boyunda olup ortalama 200-600 gr ağırlığındadır. Küt burunlu, küçük kulaklı ve kahverengi kaba tüyleri vardır.

Lağım faresi diğer fare türleri içinde en büyük yapıya sahip olan farelerdir. Ve evlerde, iş yerlerinde görülen fareler insanlara en fazla zarar verebilme özelliğine sahiptir.

Lağım fareleri kanalizasyonlarda, binaların bodrumlarında, alt katlarında, depolarda gezinirler.

Bina dışında dış alanlarda çayırlıklarda, nehir kenarlarında, toprak altında, çöp yığınları ve beton altında, arazilerde yuva yaparlar.

Güçlü koku ve işitme duyuları vardır. Lağım fareleri küçük aralıklardan kolayca geçebilir. Kemirmeyi çok sevdikleri için en çok elektrik kablolarını kemirirler. Bu yüzden sık sık yangınlara sebep olurlar.

Lağım fareleri genelde sonbahar aylarında iç alanlarda görülmektedir. Bunun sebebin dış alanlardaki besin kaynaklarının tükenmesidir. Böyle durumda yeni kaynak arayışına girerler.

Evdeki fareyi öldürmek normal şartlarda mümkün olmaz. Öldürülse bile ulaşılamayan yerlerdeki fareler, öldüğü zaman çok pis kokuya sebep olarak insan sağlığına çok büyük zarar verirler.

Lağım faresiyle mücadelede alınan en doğru tedbir, ilaçlama firmalarıyla irtibata geçip, kısa sürede fareleri yok edebilecek yöntemlerle bu problemi kökten çözmek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir