Lağım Fareleri

Lağım fareleri adı üzerinde lağımlarda ve pis ortamlarda yaşayan haşerelerdir. Lağım fareleri en çok kemirmeyi severler. Ve besin ihtiyaçlarını kemirerek gidermektedirler. Lağım sistemi, kanalizasyon çukuru, bodrum, çatı, çöp yığını, toprak altı gibi yerlerde yaşarlar ve buradan ayrılmazlar.

Sadece beslenme amaçlı yuvalarından çıkarlar. Kulakları ve gözleri küçük burnu büyüktür. 10 – 15 m. 20 – 25 cm boyundadırlar. Yükseklikten atlama yapabilir ve erişmek istediği her yere kolaylıkla erişim sağlayabilir.
Lağım faresine ve lağım faresi ilaçlamaya diğer farelere nazaran çok dikkat edilmelidir. Çünkü evlere girildiği takdirde insanları kemirebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir. İşte bu yüzdendir ki lağım faresi olabileceğini düşündüğünüz ve barınaklarınızda mutlaka ilaçlama tedbiri almanız gerekir.

Ev ve iş yeri gibi mekânlar söz konusu olduğu üzere lağım faresi ilaçlamada devreye mutlaka bu işin uzmanı bir fare ilaçlama şirketi girmelidir. Çünkü ciddi manada sorunlar ortaya çıkarabilir, tekrar hızla yayılmalarına ve çevreye zarar vermeye devam edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir