Kene İlaçlama

Kene kan emerek beslenen insan sağlığı için en tehlikeli canlıdır çünkü kene ısırması sonucu ölenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Kene insan ya da hayvan kanları ile beslenen ormanlık bölgelerde sıklıkla görülen, sekiz bacaklı ve bacaklarının ucunda tutunmalarını sağlayan çengelleri sayesinde deriye yapışarak fark ettirmeden kan ile beslenmektedir.

Kene ile mücadele etmek oldukça zordur bulunduğu bölgede hızla üreyebilen bu canlı, doyana kadar ısırdığı bölgede kalmaktadır. Bu bazen birkaç gün hiç çıkmadan deri altınızda kalması anlamına gelir.

Kene ısırması durumunda hemen bir doktora başvurulmalıdır. Evde müdahale etmek oldukça zordur keneyi bulunduğu yerden çıkartırken yapılan bir yanlış işleri daha da çıkılmaz bir hal almasına sebep olur. Kene başını derinin altına sokar ve bu şekilde kan ile beslendiği için çıkartırken kafası kopması dahilinde yada uzunca oyalanılırsa kendini tehlike altında hissettiği için emdiği kan ile birlikte virüsleri de vücudunuza salgılayacaktır.

Keneden korunma yolları için öncelikle ormanlık alanlara elinizden geldiği kadar gidilmemeli ya da gidildiğinde kene kovucu spreyler sıkılmalı, beyaz giyinilmeli gibi önlemler sadece korunma yöntemlerindedir ama kesin çözüm bir ilaçlama servisi ile görüşüp mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır.

Kene ilaçlama konusunda kurulan uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimiz bu zararlı canlılara karşı savaşınızda 7/24 tüm illerde hizmet vermekteyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir