Kanguru Faresi

İki ayağının üzerinde yürüyebildiği ve sıçrama özelliği olduğu için bu adı alan kanguru faresi;  özellik olarak bakıldığında vücudunun uzunluğundan daha uzun kuyrukları vardır ve bu kuyruğu sıçradıkları zaman havada yön değiştirmede de kullanır. Kanguru faresi için kuyrukları dümen görevi görmektedir.

Kanguru faresi kendi içerisinde soluk kanguru faresi ve koyu kanguru faresi olarak ikiye ayrılsalar da genel özellikler aynı olan sadece koyu kanguru faresi taşlı ve kumlu ortamlara yuva yapabilirken soluk kanguru faresi sadece kumlu topraklara yuva yapabilir.

Kanguru faresinin en ilginç özelliği su içme isteğinin olamamasıdır. Be kemirgenler besinlerini bitki ve ölü hayvan leşleri ya da hayvan atıklarından sağlarlar. Su gereksinimlerini de yedikleri bitkilerin içinde bulunan özsudan sağlarlar.

Aynı zamanda ter bezleri bulunmayan bu canlılar vücutlarında biriken suyu idrar yolu ile atarlar. Çok hızlı hareket ettikleri için ve torağı kazarken çok aşırı su kaybettikleri için nemli ortamlarda yuva yaparlar böylelikle bitkiler haricinde böcek ve hayvan atıklarından ihtiyaçları olan suyu karşılamak için topladıkları yiyecekleri ağızlarının içinde bulunan kesede biriktirir yuvalarına götürür ve orada ki nem le birleştirip yerler.

Kanguru fareleri gece avlanmaya çıkarlar ve kışında kış uykusuna yatarlar.

Bakıldığında zararsız gibi görülen bu canlılar bitkilere çok fazla zarar verir ve çok insancıl değillerdir. Kanguru faresi görüldüğü yerlerde uzmanlar tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Kanguru fareleri aç kaldıkları takdirde insanları kulak burun gibi yerlerini yedikleri bilinen bilgilerden olduğu için ve mikrop taşıdıkları için insan sağlığına olumsuz etkileri çoktur.

İlaçlama firması olarak Türkiye genelinde bulunan şubelerimiz ve ilaçlama yapan eğitimli teknisyenlerimiz ile sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Kanguru fare ilaçlama konusunda uzman ekiplerimize danışarak gerekli tüm bilgiyi alabilirsiniz. Sektörde böcek ilaçlama ve kemirgen ilaçlama işlemleri ile her türlü fare ilaçlama işlemini açık ya da kapalı tüm mekanlar da gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir