Hamam böceği

Kalorifer Böceği ile Mücadele

Zararlı haşerelerin başında gelen kalorifer böceği tür bakımından hamam böceği cinsindendir. Yaklaşık 400.000 farkı türü bulunmaktadır. Diğer bütün canlılar gibi koloniler halinde yaşarlar. Ömürleri ortalama 1 yıl ile 1.5 yıl arasında değişmektedir. Ancak çok hızlı üreyen bu canlılar yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Her bölgeye yumurtalarını bırakan kalorifer böceği sıcak iklim canlısıdır. Nemli ve rutubetli ortamları çok severler.

Yapı itibari dış kabukları çok zehirlidir ayrıca çok hızlı hareket ederler. Yılda bir kaç kez yumurtlar ve her yumurtlamada yüzlerce yavru bırakabilirler. Yavruların yumurtadan çıkması 14 gündür. Ve çok çabuk erginliğe ulaştıkları için evde kalorifer böceği görülmesi durumunda acil bir şekilde ilaçlama şirketleri ile görüşerek kalorifer böceği ilaçlama konusunda yardım alınmalıdır.

Bulundukları ortam nedeni ile bir çok mikrobu taşıyan bu canlılar evde istedikleri her bölgeye tırmanabilir ve tifo gibi ciddi hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Geceleri aktif olan canlılardır. Beslenmelerini her türlü şeyden karşılarlar. Kalorifer böceği, astım, tifo, deri hastalıkları, verem ve alerjik hastalıkların çoğuna sebep olmaktadır. Bu yüzden evde kalorifer böceği görülmesi durumunda çok hızlı ürediklerini düşünerek acil bir şekilde ilaçlama firmaları ile görüşmek gerekmektedir.

Böcek ilaçlama konusunda akrep, yılan, fare, tahta kurusu, tahta kurdu, pire ve güve gibi haşereler için çözüm bulan ilaçlama şirketimiz siz değerli müşterilerimiz için ziraat mühendisleri tarafından özel hazırlanan kalorifer böceği ilaçları ile sizlere yardımcı olmaktadır.

Deneyimli ekibimiz kalorifer böceği ilaçlama konusunda kesin ve garantili sonuçlar elde ederek 16 yıldır hizmet sektöründe sizlere destek olmaktadır. Kapalı ya da açık alan fark etmeksizin sizlere haşere ilaçlama konusunda ki deneyimlerimizi 7/24 çalışan çağrı merkezi ekibimizle günün her saatinde Kocaeli böcek ilaçlama şirketleri,İzmir böcek ilaçlama şirketleri,Ankara böcek ilaçlama şirketleri veİstanbul böcek ilaçlama şirketleri olarak böcek ilaçlaması hizmeti sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir