İlaçlama teknikleri ile farelere son

rat

Farelerin anatomisi birbirinden farklı özellikte olduğu için farelerle mücadele yöntemi de değişkenlik gösterir.

Fare ilacını nerede bulurum diye düşünmeden önce, fare ile mücadele yöntemleri hakkında ön araştırma yapıp ilaçlama şirketlerinden hizmet alarak bu sorundan kısa süre içinde kurtulursunuz.

Fare ile mücadele  yöntemleri; fare istasyonu kurulumu, fare yapışkanı ve fare yemleme sistemidir. En çok kullanılan ve en etkili sonuç veren kemirgen istasyon kurulumudur.

Fareler yaşadığımız alana girdiklerinde, geldikleri ortamlardan aldıkları mikropları salya ve dışkı yolu ile insanlara bulaştırırlar.

Bulunduğu her ortamdaki eşyaları kemirir maddi hasarlar oluştururlar.

İnsanlara veba, tifüs, tifo, verem gibi birçok hastalık bulaştırdıkları bilinmektedir. Ve insanlara en fazla hastalık ev faresinden (fındık faresi) bulaşmaktadır.

Farelerin salyaları morfin etkisindedir. İnsanlar veya hayvanlar uyku halindeyken hissettirmeden kemirebilir. Bu durumun farkına genelde varılmaz.

Fareler sürekli uzayan ön dişlerini törpülemek amacıyla kemirme yaparak dişlerini törpülemek zorundadır. Dişlerin uzaması ömürleri boyunca devam eder.

Farelerin koku alma duyuları güçlüdür. Besinlerin yerlerini bulmak onlar için zor değildir.

Farelerin yaşam alanları türlerine göre değişir.

Aldıkları isimler de yaşam alanlarına göre değişebilmektedir. Ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi, kör fare, sıçan, hasat faresi bunlardan bazılarıdır.

Fare ile mücadeleyi tek başınıza herkesçe bilinen yöntemleri uygulayarak yapamazsınız. Bu sebeple zaman kaybetmeden ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmelisiniz.

Sağlığınız için ve temiz bir yaşam alanı için ilaçlama firmalarının uygulayacağı yöntemleri tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir