Hamam böceği

Hamam Böceği Üremesi

Birçok alan da oldukça fazla böcek ve türleri bulunmaktadır. Bizler verdiğimiz hayat mücadelesinde yaşadığımız birçok alanda bulunan haşereleri görsek de müdahale edemeyiz. Buna ne vaktimiz yeter nede böceklerin üremesine bağlı olarak kullandığımız ilaçlar. Hamam böceği üremesi de her mevsim üreme özelliğine sahiptir. Bu yüzden bulundukları alana kolaylıkla yayılırlar, zaten bu sebeptir ki onlarla mücadele etmeyi zorlaştıran. Bireysel olarak kullanacağınız ilaçlar özellikle de bu haşere türünde yeterli olmayacaktır. Mutlaka bir hamam böceği ilaçlama şirketi çağrılarak gerekli ilacı ziraat mühendisleri tarafından hazırlanarak uygulamaya geçirilmelidir.

Hamam böceği eklembacaklılar grubuna girmektedir. Kanatları bulunmasına rağmen uçamazlar. Çok hızlı hareket ederler. Bir gecede çok büyük ve katlı bir binayı ayak basılmadık yer bırakmadan gezebilme özelliğine sahiptirler. Hamam böceği üremesi bir defa da 200 yumurta bırakırlar. Yumurtalarını sırtlarında taşırlar ve gezdikleri her yere bırakabilirler. Çok hızlı üreyen bu haşerenin bulunduğu ortam mutlaka ilaçlama firmaları tarafından müdahale edilmelidir. Ayrıca böceğin yumurtalarını etkisiz hale getirici bir ilaç piyasada yoktur, bu yüzden ilk ilaçlamadan sonra ikinci ilaçlama yapılmalıdır bu şekilde ortam tamamen arındırılmış olacaktır. Önlem alınmazsa bir hamam böceği öldüğü ana kadar yaklaşık toplam olarak 1 milyonu aşkın yumurta yapar. Kabuk yapısı oldukça serttir ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı kendilerini bu şekilde koruyabilirler. Bu haşere oldukça mikropludur. Çok fazla gezdikleri için bakteriler bünyelerinde neredeyse depo olur. Evinizde yiyeceklerinizin üzerinde dolaşarak sizlere bu mikropları bulaştırırlar ve sonucunda oldukça fazla hastalığa yakalanmamıza sebep olurlar.

Oldukça fazla böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Ama önemli olan doğru yerde doğru işlemi yapmaktır. Bu yüzden ilaçlama yapacak şirketi iyice araştırmak gerekir. Biz Sağlık Bakanlığınca onaylı belgeleri bulunan, ilaçlar ortamdaki haşereler tespit edilerek ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Hamam böceği üremesi çok fazla olduğu için bu onay ve belgeleri bulunan şirketler tarafından yapılmalıdır. Sizlerde bu haşere türünden şikâyetçi iseniz hemen bizi arayarak hizmetimizi talep edebilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatte bizlere ulaşabilir yalnızca birkaç saat sürecek işlemler sonucunda daha steril bir yere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir