Fareyi Ne Öldürür ?

fareFare, kemirgen, elastik vücut yapısına sahip, omurgasız bir hayvandır. Kişi ve hayvan gıdalarıyla beslenmekle birlikte ufak böcek, hayvan leşleri, ekin kökleri gibi şeylerle de besin ihtiyaçlarını giderir. Bu nedenle kişiler açısından oldukça zararlıdır. Bu zararlarına engel olmak için bir an önce fareden kurtulmak gerekir. Size yardımcı olacak tek şey fare ilaçlama firmaları olacaktır.
Fare, kemirgen bir hayvan olması sebebiyle evde bulunan mermer gibi en sert eşyaları bile kemirebilir. Hatta özellikle çok aç kaldıklarında, kişilerin gece uyudukları zamanlarda kulak, burun, dudak, parmak gibi ince dokulu yerlerini de kemirerek ısırabilirler. Farklı mikroplar taşıyan fareler bu yüzden sağlık açısından ciddi tehdittir. Fareden kurtulmak ta bu sebeple çok önemlidir. Fareler, taşıdıkları mikropları direk temas yoluyla ya da ısırdıkları, dolaştıkları meyve sebzeleri kişilerin yemesi ile kişilere bulaştırabilirler. Bu da tifo, veba gibi ölümcül hastalıkların habercisi demektir. Fare ilaçlama yapılmadan önlem alınmaya çalışması sonuç vermez.
‘Evde fare gördüm’ diyen kişi fare ile mücadele için çeşitli yöntemler dener. Fare ile mücadele başlatılmadan önce ‘fareyi ne öldürür?’ sorusuna cevap aranmalıdır. Fare kapanı, fare zehri gibi uygulamalar bazen olumlu sonuçlar verse de uğraş isteyen işlerdir ve fareden kurtulmak için kesin çözüm değildir. Üremeleri de fazla olan bu canlı, sayıları arttıkça daha zor yakalanır ve daha zor yok edilir. Fare ilaçlama firmaları tarafından yardım almak fare ile mücadele işinizi kolaylaştırır. Ancak yardım alınacak ilaçlama firmaları tarafından kullanılan ilaçların da muhakkak ziraat, kimya mühendisleri tarafından üretilmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir