Fare evden nasıl uzaklaştırırız.

fareyi-evden-nasıl-uzaklaştırırız

Fareler insanların yaşadığı hemen hemen her alanda bulunur ve besinlerimize ortak olur. Koku alma duyuları çok kuvvetli olduğu için gıdaları kolayca bulur ve ulaşmak için engel tanımazlar. Ve gıdalara ulaştıklarında taşıdıkları mikroplarla insanlara ölümcül hastalıklar bulaştırabilirler.

Fareler birçok insanın korkulu rüyasıdır. Yaşadığımız alanlarda fare gördüğümüzde gezen onlardan kurtulmak için kapan veya zehir kullanmak isteriz.

Fareler ev, pastane, fırın, lokanta, market gibi gıda maddelerinin bol olduğu mekânlarda bulunurlar. Gıdaların üzerinde gezerler ve bu bıraktıkları salya ve dışkılarıyla insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırırlar.

Evde çocuk varsa zehir veya kapan kurmak çocuklar için tehlikeli olabilir. İnsanlar geçmişten bu yana fare ile mücadele halindedir. Fare ile mücadele de kullanılan farklı yakalama yöntemleri veya kalitesiz fare yemleri olumsuz sonuçlar doğurur.

Fare kapanı ile farelerin yakalanması hem uzun zaman alır hem de fareler tek tek yakalandığı için kesin çözüm sağlanmayabilir.

Farelerden kurtulmak için, içine zehir koyduğumuz yiyecekleri fareler tükettiğinde eğer kendini rahatsız hissederse, yediği bu gıdanın kendisine zararlı olduğu bağlantısını kurarak, aynı zehri bir daha ağzına sürmeyecektir. Bu durum zehre karşı çekingenlik olarak tanımlanır.

Fare ile mücadele konusunda günümüzde hizmet veren birçok profesyonel fare ilaçlama şirketi vardır.

İlaçlama şirketlerinin farelerden kurtulma konusunda kullandıkları etkili fare ilaçları ve modern fare yakalama aletleri bulunduğu için kökten çözüm sağlamaktadır.

Bu sebeple fare ile mücadelede bireysel mücadele etmeyip, profesyonel ve yasal ilaçlama şirketlerinden hizmet almak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir