Farelerin Özellikleri

Tüm kıtalara yayılmış olan bu tehlikeli kemirgenin insanı hayrete düşüren pek çok özelliği mevcuttur. Bunlardan ilki çok hızlı bir koşucu olmasıdır.Yanaklarından omuzlarına kadar ilerleyen iki diş kesesi vardır .Bu keseler de yiyecek taşırlar.

Tahıl, kök, meyve olmak üzere ayrıca her türlü böcekle de beslenirler. Çok iyi yüzücülerdir suda uzun süre kalbimle yeteneğine sahiptirler. Koku alma duyuları aşırı gelişmiştir. Radyasyona da son derece dayanıklıdırlar. Genetik yapıları biz insanlara çok benzediği için genellikle yeni üretilen pek çok ilaçta kobay olarak kullanılırlar. Son yapılan araştırmalarda son derece zeki canlılar oldukları ispatlanmıştır.

Ama yaşam tarzları yüzünden insanlara pek çok hastalığı da kolayca bulaştıra bilme ihtimalleri fazladır. Hızlı ürüyebilme yeteneklerinden dolayı kısa sürede kalabalık kolonilere dönüşebilirler. Şehirler büyüdükçe yaşadığımız mekânları bizlerle paylaşmaya başlamışlardır. Bundan kurtulabilmenin en akılcı yöntemiyse; profesyonel bir haşere ilaçlama şirketiyle kontak kurmaktır. Dikkatli yapılan bir ilaçlamanın ardından sorun en kısa süre içinde ortadan kaybolacaktır. Belli periyodik aralarla da gerekli şekilde yapılan ilaçlamalarla haşere sorunu sıkıntı olmaktan çıkar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir