evde fare

Farelerin Özellikleri

Yaz aylarında böcekler korkulu rüyamız haline gelen canlılardır. Yaşadığımız her yerde bu zararlı haşere ve kemirgenler ile karşılaşmak mümkündür. Fare kemirgeni de bu istenmeyen canlılardan yalnızca biridir. Fare güçlü dişleri ile demiri bile kemirebilme özelliğine sahiptir. Esnek yapısı sayesinde kesininde daha küçük olan yerlere dahi girebilmektedir. Yaşadığı yerlerin isimleri ile anılır. Çatı faresi, ev faresi, lağım faresi, tarla faresi gibi türleri bulunmaktadır.
Biyolojik yapıları itibari ile insanlara benzediğinden dolayı çeşitli deneylerde denek olarak kullanılmıştır. Fare kemirgeni eski yıllardan beri yaşamakta olan bir canlıdır. Oldukça hızlı ürediğinden dolayı başa çıkılması oldukça zordur. Fare ilaçlama ile bulundukları yerlere nüfus ederek kökten çözüm sağlanır. Fare ile mücadele de bireysel olarak etkili çözüme ulaşmak olası değildir.

Yumurta ile çoğalmakta olup bu yumurtalarını dağınık alanlara bırakmak yerine belirli bir yerde toplamayı tercih eder. Eski kapı altlarından, lağım boşluklarından evlerimize gelirler. Özellikle kırsal alanlarda bulunan evler de yapısı sebebi ile rahatlıkla girer çıkarlar. Gündüzleri kendi köşesine çekilen fare geceleri aktif olarak besin arayışına düşer. Açıkta bulmuş olduğu besinlerimizden faydalanmakta ve üzerinde bırakmış olduğu mikroplar ile de bizleri zehirlemektedir. Fare ilaçlama da jel ilaçlama uygulanamaz. Çünkü bu ilaç fareyi besler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi güçlenen fare diğer uygulanacak olan ilaçlar içinde etki göstermemeye başlar bu sebeple doğru ilaçlama yapılması oldukça önemlidir.

Böcek ilaçlama profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Evde fare besin ihtiyacını karşılayamadığında insanları ısırır. Bu bakımdan oldukça tehlikelidir. Fare ısırığı maruzuna kalan bireylerin vakit kaybetmeden kontrolden geçmeleri gereklidir. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamızdan ilaçlama yardım alarak bu zararlı haşere ve kemirgenlerden kurtulabilirsiniz. Fare ilaçlama yapan firmamız ev, iş, okul, yurt, otel, iş yeri, ofis, otopark, depo, tarla, bahçe gibi aklınıza gelebilecek olan açık ve kapalı alanların tümünde günün her saati tüm haşereler için hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir