Farelerden kurtulmanın yolları

farelerden-kurtulmanın-yolları

Farelerden kurtulmak için bireysel uygulamalar hiçbir zaman etkili olmamıştır. Profesyonel fare ilaçlama hizmeti veren şirketlerden yardım almak fare probleminden kurtulmak için en etkili yoldur.

Dünyanın hemen hemen her bölgesine yayılmış durumdadırlar. Ve fareler genellikle toplu halde yaşamayı tercih ederler.

Fareler diğer canlılardan daha hızlı çoğalırlar. Yıl içinde 6-7 kez doğum yaparlar. Yavruları da birkaç ay içinde ergin olur ve onlarda hızla üremeye başlar.

Yaşadığınız alanlarda küçük siyah fare pislikleri varsa bu durum o alanda birçok farenin olabileceğine işarettir.

Hem etçil hem otçul beslenirler. Böcek ve hayvan leşlerini yiyebildikleri gibi evlere, iş yerlerine, seralara ve tarlalara dadanarak buradaki besinlerle de yiyecek ihtiyaçlarını giderirler.

Farelerin ekolojik yapıları farklıdır. Buna paralel olarak mücadele yöntemleri de değişkenlik göstermektedir. Her tür için ayrı metodlar uygulanabilir.

Fare ile mücadele yöntemleri; kemirgen istasyonu kurulumu, fare yapışkanları, canlı yakalama tuzakları, yemleme sistemleri olmak üzere çeşitli türdedir. Kemirgen istasyonu en etkili sonuç veren yöntemdir. Ve en çok tercih edilendir.

Fareler zeki hayvanlardır. Onlarla bireysel mücadele sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Ayrıca yaşanılan ortamda eğer 1 tane fare görüldüyse bu daha fazlasının olabileceğine de işarettir.

İlaçlama şirketleri hangi fareye hangi ilaçlama yöntemini uygulayacağını iyi bildikleri için sizleri bu sorundan kısa sürede kurtaracaktır. İlaçlama şirketlerinin kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığınca onaylı ilaçlar olup; insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen türdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir