Fareden kurtulmanın yolları

Fareler kemirgen hayvan oldukları için çevrelerine ciddi manada zarar vermektedirler. İşte bu yüzdendir ki birçok yöntem ve ilaç denenmiştir. Kesin çözüm olarak bilenen yöntem ilaçlamadır. Çünkü fareler ciddi manada zararlı haşerelerdir.

Eski usul uygulanan hiçbir yöntem etkili değildir ve hatta rahatsız edici zarar verici herhangi bir etkisi kalmayan yöntemlerdir.

Fareden kurtulmak için mutlaka ve mutlaka bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Ve Uzman kadronun fareden kurtulma yollarını deneyeceği yöntemlerden bazıları şunlardır.

Belirli ilaç ve ilaçlama yöntemleri;

Granül Yemler

Daha çok kemirgenlerin doğal ortamda bulabilecekleri yemlere benzetilmeye çalışılmış ve kemirgenler için tanıdık gelen yemlerdir. Bu yem adı verdiğimiz özel ilaçlar özel poşetlerde muhafaza edilir ve özellikleri itibari ile dış ortam koşullarının ( sıcaklık, nem, ışık, toz vb ) poşet içine geçmesine bir manada yardımcı olurken yemin çekici kokusunu dışarı salarak farenin gelmesini sağlar. Ayrıca bu poşet ilaçlar yırtılmadan fare istasyonlarına bırakıldığında kemirgenlerin kemirme içgüdüsü ortaya çıkmaktadır.

Mum Blok Yemler

Kemirgenlerin dişlerini törpülemeleri için özel olarak oluklu şekilde üretilmiştir. Bu yemleri kemirerek yiyen fare haşereleri içindeki zehri bünyelerine kabul etmiş olurlar ve törpüleyerek kısaltan kemirgenler başka bir malzemeyi kemirme ihtiyacı duymazlar. Böylece ortamdaki çeşitli eşyalar, gıda maddeleri vb gib/i malzemeler korunmuş olur.

Fare istasyonları

Fare istasyonları büyük mekânlarda kurulan bir sistemdir. Bu sistem var olan fare haşerelerini ilaçlama yöntemi ile yakalamak fareleri kendisine çekmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu sistem kesin çözüm sunmaya gidecek kadar etkilidir. Bu bağlamda birçok kullanıcı bu yöntemi kullanmaktadır. Fare istasyonlarının genel amacı içindeki ilacı dış etkilerden korumak ve ilaca diğer evcil hayvanların erişimini engellemektir.

Fare yuvalarının çok olduğu yerlere kurulan bu istasyonlar farenin yeme gelmesini sağlamak. Farelere var olan yemi yemek için önce kokusuna gelir ve sonra suyu içer ve sonrada ölürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir