sican-resimleri

Fare Zehirli midir

Yaşadıkları alanlara göre farklı türlerde bulunurlar. Ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi gibi çeşitleri vardır. Lağım faresi diğer türlerine oranla oldukça güçlü yapıya sahiptir. Ev faresi küçüktür. Bu canlılar yaşadıkları alanlara göre farklı boylara sahiptirler. fare yılın her mevsimi faaliyettedir. Kışın daha çok uyumayı ve dinlemeyi severler.

Yaşadıkları alanlarda besin ihtiyaçlarını karşılayamadıklarında insanların yaşam alanlarına gelirler buralarda çeşitli besinlerimizden faydalanırlar. Eski yıllarda yaymış oldukları veba hastalığı sebebi ile de can kaybı yaşanmasına neden olmuşlardır. Bu canlılar dış görünüşleri itibari ile de oldukça itici gelirler insanlar ve onlar üzerinde psikolojik etki yaratırlar.

Güçlü yapıya sahip olmaları onlardan kurtulmayı da zorlaştırır. Tabi ki bu fare ilaçlama ile oldukça kolaydır. İnsanlar farelerin vermiş oldukları zararlardan korkmaya başlamış ve çareyi böcek ilaçlama firmalarından yardım almakta bulmuşlardır. Besin ihtiyaçlarını karşılayamadıklarında insanları ısırırlar. Bu gibi durumlarda olası hastalıkların yaşanmaması adına mutlaka doktor kontrolünden geçilmesi gerekir. Yapıları itibari ile de insanlara benzediklerinde dolayı da çeşitli deneylerde kullanılmışlardır. fare ilaçlama ciddi bir iştir. Amatör kişiler tarafından yapılması doğru değildir. İnsanlar dışarıdan almış oldukları ilaçlar ile ve tavsiyeler üzerine hareket ederek onlardan kurtulmaya çalışmışlar ancak başarılı olamamışlardır. Çünkü bu ilaçlar onları yok etmek yerine daha da güçlendirir. Bu sebeptendir ki ilaçlama yalnızca profesyonel kişilerin yapabileceği bir iştir. Fare çeşitleri ile her alanda karşılaşmak mümkündür.

Evde fare görüldüğünde onların bir ordu şeklinde yaşadıkları akla getirilmeli ve bu ordu ile baş edebilecek olan sadece fare ilaçlama firmaları olduğu kabul edilmelidir. Bu firmalar kullanmış oldukları ilaçlar ile canlıların nerelerde ürediklerini ve ne sıklıkta bulunduklarını tespit edip ona göre haşere ilaçlama yaparlar. Bu hem etkili çözüm alınmasına hem de gereksiz yere kullanılan ilaçları sağlık sorunları yaşatmaması adına oldukça önemlidir. Fare ilaçlama ağır kokulu ilaçlar ile yapılır. Tabi ki önemli olan bu ilaçları sağlık bakanlığınca onaylı olmasıdır. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmalardan destek alınmalıdır. Firmamız bu konuda sizlere garanti vermekte ve güvenilir ilaçları ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir