Fare neyi sevmez

Fare ilaçlama işlemi, farelerin diğer haşerelere oranla çok daha zeki canlılar oldukları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir. Fareler, insanların onlara zarar vereceğini bilerek hareket ettiklerinden dolayı insan elinin değdiği herhangi bir besini yememeye çalışır ve insanların aktif olmadığı zamanlarda ortaya çıkarlar. Fare ile mücadele konusunda bilinen en yaygın bireysel önlemler fare kapanları -diğer bir adıyla fare tuzakları- ve fare zehridir. Ancak fare kapanları hoş olmayan görüntülere sebep olabilirler ve pek hijyenik yöntemler değillerdir. Fare zehri ise insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açabilen, ve sonucu belli olmayan yöntemlerdir.

Günümüzde profesyonel olmayan ve yönetmeliklere uymayan bazı ilaçlama firmaları ve kişiler tarafından hala kullanılan tarım ilaçları ise oldukça tehlikelidir ve ölümcül sonuçlara neden olabilirler. Sadece farelere karşı değil tüm zararlılara karşı mücadelede her şeyden önce insan sağlığının önemi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden fare vb haşerelere karşı mücadelede onaylı ve garantili hizmet veren haşere, böcek ilaçlama firmaları gibi firmalardan yararlanılmalıdır.

Profesyonel ve uzman haşere ilaçlama firmaları Sağlık Bakanlığından onaylı çalıştıkları için insan sağlığına direkt olarak zarar vermeyen, sadece haşereyi hedef alan ilaçlar kullanırlar. İlk etapta farenin bulunduğu yerden çıkabilmesi için bir ilaçlama uygulaması yapılırken ikinci etapta ise farenin yok edilmesi için ayrı bir yöntem daha kullanılır. Bu şekilde insan sağlığına zarar verilmezken farelerden de kurtulunmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir