Fare Nerede Yuva Yapar

Fare kemirgeni yuvasını torak altına kurar. Ancak kış aylarında yoğun yağış alan yuvalarında barınamayan akrepler çeşitli yollar ile insanların evlerine gelerek besinlere yakın buldukları yerlere kendilerine yuva kurarlar. Daha çok nemli ve karanlık alanları tercih ederler. Yuvalarında toplu halde yaşamayı severler. Yaşadıkları alanlarda kısa sürede çoğalırlar. İnsanların onları fark edemeyecekleri alanlara yuvalarını yaparlar. Gündüzleri bu yuvalarında dinlenmeye çekilirler. Geceleri de aktif halde besin arayışı içerisinde olurlar. Fare ile mücadele edilirken mutlaka bu yuvaların yerlerinin tespit edilmesi ve bu yuvalarda ne derecede bulunduklarının belirlenmesi ile doğru ilaçlama yapılmalıdır. Bunun yanı sıra fareler yaşadıkları alanların isimleri ile anılırlar. Çatı faresi, ev faresi, lağım faresi, kör fare gibi türleri bulunmaktadır.

Bu canlıdan kurtulmanın tek yolu fare ilaçlama yaptırılmasıdır. Evde fare geceleri aktif halde besin arayışı içerinde olur. Açıkta bulmuş oldukları besinlerimizin üzerinde gezinerek dışkılarını bırakmalarından dolayı sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olurlar. İnsanlara humma virüsü, difteri, cilt hastalıkları, deri döküntüleri gibi hastalıkların yaşanmasına neden olurlar. Dışarıdan besin ihtiyaçlarını karşılayamayan bu canlılar kendilerini aç hissettiklerinde insanları besin olarak görürler ve ısırırlar. Fare ısırığı maruzuna kalan kişide sağlık sal açıdan sorunlar meydana gelir. Bunun yanı sıra da eşyalarımıza ve kıyafetlerimize vermiş oldukları zararlardan dolayı maddi anlamda da sıkıntı yaşamamıza neden olurlar. Fare ilaçlama ağır kokulu ilaçların kullanılması ile yok edilir.

Sağlık bakanlığınca onaylı olan ilaçların kullanılması oldukça önemlidir. Jel ilaçlama fare yok etmekte kullanılamaz çünkü jel ilaçlama yalnızca hamam böceği ve türlerini yok etmekte kullanılmaktadır. Böcek ilaçlama şirketleri insanların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemeden ilaçlama hizmeti vermekte ve müşterilerinin güvenini sağlamakta olan firmalardır. İlaçlama yapılırken önemli olan fare yuvası ve diğer böceklerin yuvalarının bulunması ve ona göre ilaçlama uygulanması oldukça önemlidir. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamızdan 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir