Fare Nerede Yaşar ?

Fare nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Bunun nedeni yaşamlarını devam ettirebilmek için gerekli olan besinleri insanların olduğu bölgede daha rahat karşılayabilmekten kaynaklanmaktadır. Fareler gruplar halinde yaşarlar. Bazı fare çeşitleri besinlerini daha çok bitkilerden sağladıkları için tarla, bağ ve bahçe bölgelerinde görülür. Diğer fare çeşitleri ise şehir merkezlerinde insanların yaşam alanı olan apartmanlarda ya da kanalizasyonlarda görülür.

Fare insan ve hayvan atıklarından ya da bitkilerden gerekli besinleri toplarlar. Keseli canlılar oldukları için yuvalarına götürecekleri yiyecekleri bu kesenin içinde saklarlar. Farelerin çoğu su içmez . Su gereksinimleri yedikleri bitkilerin öz suyu ile sağlarlar.

Hızlı hareket eden ve hızla üreyen fare ile mücadele olukça zordur. Evimizde özellikle bodrum ve çatı katlarında gördüğümüz fareler birçok mikrobu içinde barındırdıkları için oldukça tehlikeli canlılardır. Bazı fareler; kanalizasyon ve atık su bölgelerinde dolaştıkları için bir çok mikrobun da kendilerine geçmesini neden olurlar. Bu yüzden kurulan böcek ve haşere ilaçlama servisleri ile sizlere hem ilaçlama öncesi hem de ilaçlama sonrası 7/24 fare ilaçlama konusunda sizlere hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir