Fare Ne Yer

Fare kemirgenler sınıfından olan canlı türüdür. Yaşadığımız alanlarda fare ile karşılaşmak olası bir durumdur. Evde fare görüldüğünde insanlar panik ortamı yaratmakta ve kendilerince buldukları yöntemleri uygulayarak bu canlıdan kurtulmaya çalışmaktadırlar. Fare esnek yapıya sahip olduğundan dolayı kendinden oldukça küçük olan deliklerden bile geçebilir.

Eşyalarımıza ve kıyafetlerimize vermiş oldukları zararlardan dolayı maddi anlamda da sıkıntı yaşatırlar bizlere. Eski yıllarda insanlara bulaştırmış olduğu veba hastalığı sebebi ile pek çok insanın ölümüne sebep olmuştur. Uzun yıllar veba hastalığının nasıl bulaştığı araştırılmış ve sonucunda fare kemirgenin yaymış olduğu bir hastalık olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yıllardan sonra fare ilaçlama oldukça fazla rövanşta olan bir ilaçlama olmuştur. Fare ile mücadele de profesyonel destek alınmadığı takdirde ondan kurtulmak mümkün değildir. Açıkta bulmuş oldukları besinlerimizden faydalanmakta olan fareler genellikle geceleri aktif halde bulunurlar. Bu bulmuş oldukları besinlerimizin üzerinde gezinerek bırakmış oldukları çeşitli salgı ve dışkıları ile bizlere hastalık bulaştırırlar. Fare ilaçlama yapılacağı zaman bu canlının nerelerde bulunduğunu hangi alanlarda sıklıkla görüldüklerini tespit etmek oldukça önemlidir. Görünürdeki bir böceğin öldürülmesi önemli değildir. Önemli olan bu böceklerin bulundukları yerlere ulaşıp kökten çözüm sağlamak önemlidir. Genellikle sebze ve meyvelerden, ölmüş böceklerden, ölmüş insan derilerinden beslenirler. Hem etçil hem de otçul canlılardır.

Besin ihtiyaçlarını karşılayamadıklarında ise insanları ısırırlar. Ve çeşitli hastalık bulaştırırlar. Bu bakımdan fare ilaçlama oldukça önemlidir. Yapısı itibari ile güçlü bir canlı olduğundan dolayı ağır kokulu ilaçların kullanılması ile yok edilebilirler. Fare yumurtası ilaçlamadan etkilenmediğinden dolayı belirli zaman aralıklarında fare ilaçlama yapılması gerekir. Yeni yavru farelerinde yok edilebilmesi adına bu oldukça önemlidir. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamız fare ilaçlama başta olmak üzere diğer tüm haşere ve kemirgenler için güvenilir ilaçları ile günün her saati açık kapalı alan fark etmeden ilaçlama hizmeti vermektedir. Sizde bu zararlı haşerelerden kurtulmak adına firmamızdan ilaçlama yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir