Fare Nasıl Yakalanır

Fare ile mücadele sağlık açısından önemli olduğu gibi, kemirgenlerin neden olduğu maddi zararların önüne geçebilmek açısından da son derece önemlidir. Fareden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak gerekli olduğu gibi, kemirgenler ile mücadele edebilmek için farklı yöntemler kullanmak çoğunlukla başarısız olmaktadır. Bilhassa sonbahar döneminde kapalı alanlara giriş yaparak, hem besinlere zarar veren hem de eşyalarda hasar oluşturan kemirgenler, yaydığı mikroplar ile de binlerce hastalığa neden olur.

Fabrika, otel, restoran gibi büyük alanlarda ya da ağaçlık alanların olduğu bölgelerde daha sık görülen fare sorunundan kurtulmak için fare ilaçlama yaptırmak şarttır. Kemirgenlerden kurtulmak için fare yakalama yöntemlerine başvurarak mücadele etmek mümkün olmadığı gibi, etkili ilaçlar kullanılmadığı sürece, kemirgen girişi tekerrür edeceğinden, bu canlılar ile mücadele için bireysel yöntemlere başvurmamak gereklidir. Amatör şekilde yapılan fare mücadelesi, kemirgenlere karşı sonuç sağlamayacağı üzere sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacağı gibi maddi zararları da beraberinde getirecektir. İyi gizlenebilen ve küçük alanlardan dahi kolaylıkla geçebilen fareleri yok etmek için profesyonel yöntemlere başvurmak ve kaliteli fare ilaçları kullanılarak uygulama yaptırmak gereklidir.

Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan fare mücadelesi için farklı ilaçlama metotları kullanılabileceği gibi tablet ilaçlar ya da tuzaklar ile yapılacak mücadelede, dikkatli davranmak ve ilacın gizli bölgelere yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Fareyi yok etmek için yapılan uygulamalardan etkili sonuçlar alabilmek için profesyonel firmalardan hizmet almak ve kaliteli ilaçlar kullanmayan amatör firmaları tercih etmemek gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir