fare

Fare Nasıl Ürer

Fareler diğer canlılardan farklı olarak çoğalırlar. Memeli canlılardır. Doğurarak çoğalırlar. Fareler yılda 6 -7 defa doğurabilmektedirler. Türlerine göre farklı sayılarda doğum yaparlar. Fındık faresi çatı ve ev faresine oranla daha fazla yavru dünyaya getirebilmektedir. Evde fare daha çok lağımlardan gelmektedir. Dışarıdan gelen fareler yaşam alanlarımıza gelerek bizleri olumsuz yönde etkilerler. Taşımış oldukları mikropları besin yolu ile bizlere bulaştırırlar. Fare besin ihtiyacını karşılayamadığında insanları yiyecek olarak görür. Fare ısırığı küçümsenmeyecek kadar önemlidir. Isırdığı alanda şiddetli kaşıntılar ve yanmalar meydana gelebilmektedir. Bu canlı ile nasıl mücadele edilmesinin gerektiği bilinmelidir. Öncelikli olarak biyolojik özellikleri bilinmelidir. Ne yerler nasıl ürerler hangi alanlarda ne sıklıkta bulunurlar bu gibi durumların bilinmesi uygulanacak olan ilaçlamanın seyrine olumlu etki sağlayacaktır.

Önemli olan bulundukları alanalar da kökten yok edilmeleridir. Bu sebeple de detaylı olarak inceleme yapılmalı ve ne sıklıkta hangi alanlar da bulundukları tespit edilmelidir. Fareler evlerimizde daha çok nemli alanlarda yaşamayı tercih ederler. ↑lu halde yaşamayı seven canlılardır. Yaşadıkları alanlarda geceleri aktif halde gezinirler. Gündüzleri daha çok dinlenmeyi tercih ederler. Gıda sektöründe hizmet vermekte olan alanlarda da sıklıkla görülürler. Un fabrikaları, lokantalar, restoranlar gibi alanlarda açıkta bulmuş oldukları besinlerin üzerinde gezinerek dışkılarını ve salgılarını bırakırlar. Bu gibi alanlarda Fare ilaçlama yapılırken besinlerin zarar görmemesi için dikkatli davranılmalıdır. Bırakmış oldukları bu mikroplar çeşitli hastalıklara meyil vermektedir. Fare ile mücadele de uzaman destek alınmalıdır. Veba hastalığının bulaşmasına neden olan kemirgende faredir. İlaçlamanın gelişmediği yıllarda bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmiş olan pek çok insan bulunmaktadır.

Fare ilaçlama yapılması ile bu canlılar yok edilir. Hızlı çoğaldıklarından dolayı vakit kaybetmeden önlem alınması gerekir. Fare kapanı kullanılarak yapılan yok etme yöntemi geçici bir yöntemdir. Görünürdeki bir farenin öldürülmesi ile yok edilemezler. Önemli olan yuvalarına ulaşmaktır. Bu sebeple fare ile mücadele de mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Firmalar kullanmış oldukları ilaçlar ile insanların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemeden böceklerden kurtulmanızı sağlamaktadırlar. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamızdan yaşam alanlarınızdan böcekleri def etmek adına fare ilaçlama yardımı alabilirsiniz. Günün her saati hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir