Fare Kapanı

Fare, omurgasız, elastik vücut yapısına sahip, kemirgen bir hayvandır. Fare türleri, yaşadıkları yerlere ve besin kaynaklarına göre isimlendirilirler. Oldukça zararlı olan fare ile mücadele de bir o kadar zordur. Taşıdıkları mikroplarla kişilere ölümcül hastalıklar dahi bulaştırabilen fare, görüldüğü ya da varlığı hissedildiği andan itibaren önlem alınması gereken bir türdür. Fareden kurtulmak düşünüldüğü kadar kolay değildir.

Geçmişten günümüze fare ile mücadele için birçok yöntem denenmiş, pek çoğunda başarısız olunmuştur. Çünkü fare, hassas kulakları, sağlam bacakları, iyi koku alabilmesi nedeniyle hazırlanan tuzakları fark edip kolayca kaçabilir. Kişi kendi başına fare ile mücadele edemez. Fareden kurtulmak için bu konuda uzman kişiler tarafından yapılacak fare ilaçlaması ile sonuca ulaşılabilir. Geçmişte fare ilaçlama uygulaması olmadığından dolayı, farelerden bulaşan veba, tifüs, tifo gibi hastalıklar yüzünden yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir.

Fare ile mücadele için fare kapanı, üzerine peynir, çikolata veya fındık ezmesi gibi gıdalar sürülerek farelerin oraya yönelmesini sağlayan bir yöntemdir. Ancak fare hızlı ayakları, iyi kullanabildiği refleksleri sayesinde kapana konan yiyecekleri kapıp kaçadabilir. Fareden kurtulmak için uygulanan fare kapanı, büyük fareleri yakalamak için basit ve sonuçsuz bir yöntemdir. Kişiler, fare kapanı hazırlayıp, farelerin teker teker oraya gelmelerini, tuzağa düşmelerini beklemek yerine, kesin sonuç verebilecek fare ilaçlaması yöntemi uygulatırlar. Bu yöntem fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanır.

İstanbul fare ilaçlama, Ankara fare ilaçlama, Kocaeli fare ilaçlama, İzmir fare ilaçlama gibi hizmet veren yerlerimizle fare ilaçlaması konusunda size her zaman yardımcı olmaktayız. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanarak, profesyonel kişiler tarafından çalışıyor olmamız fare ilaçlama konusunda tercih edilme nedenlerimizin başında gelmektedir. Ekonomik yapılan ilaçlamalarımız sizlere kesin sonuçlar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir