Fare istasyonu nedir

fare-ilaclari

İnsanlar yıllardan beri fare ile mücadele halindedir. Bu mücadele profesyonel tekniklerle yapılmadığı için fare sorununa çözüm sağlanamıyordu.

Günümüzde ise ilaçlama sektöründeki gelişmeler sonucunda fare ilaçlama uygulamaları daha profesyonelce yapılmaktadır.

İlaçlama şirketlerinin fare ile mücadelede uyguladığı bazı yöntemler vardır. Ancak en çok tercih edilen ve en çok işe yarayan yöntem fare istasyonu kurulumudur.

İlaçlama yapan şirketler, ilaçlarını ziraat mühendislerinin kontrolünde hazırlamaktadır. Bu ilaçlar haşere ve fare türünün bulunduğu alandaki sayısına göre belirlenmektedir. Fare ile mücadelede mutlaka uzman şirketlerden destek alınmalıdır.

Fareler elastik yapılı omurgasız canlılardır. Bütün ufak deliklerden rahatlıkla geçebilir, besin ihtiyaçlarını her koşulda sağlayabilirler.

Fareler, en çok yiyecek maddesinin çok olduğu ambar, değirmen, kümes gibi yerlerde görülürler.

Fareler hepçil beslenir ve her tür yiyecek ve eşyaya zarar verebilirler. Farelerin verebileceği zararların bilincinde olarak fare ilaçlama şirketlerinden bu zararlılarla mücadele konusunda yardım almak gerekir.

Fare bulunduğu alanlar dikkatlice saptanmalıdır. Bu saptamada idrar, dışkı, tüyler, bıraktıkları lekeler ipucu olacaktır.

Fare ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan istasyon yöntemi, istasyon içinde mum bloklar ve zehirli yemler bulunan, üstü kapalı kutulardır. Fare istasyonu kapalı kutuya kurulmuş bir sistemdir.

Zeki hayvanlar oldukları için açıkta bırakılan besinlere karşı pek güven duymazlar. Fareler bu kapalı istasyonda kendilerini güvende hissederler.

Özel olarak hazırlanan zehirli yemleri yemeleri sonucu ölürler. İstasyon kutularına girebilmeleri için delikler vardır. Ancak çıkabilmelerini sağlayacak delik yoktur.

Fare istasyonu sayesinde bu kemirgenlerden kısa sürede ve garantili kurtuluş sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir