Fare Isırır Mı

Böcekler eski yıllardan beri bizimle birlikte yaşamakta olan canlılardır. Bu canlılardan biride hiç kuşkusuz ki farelerdir. İnsanlar en çok farelerin onları ısırarak ne gibi zararlar verebileceklerini merak ederler. En çok sorulan sorulardan biri de farelerin ısırıp ısırmadığıdır. Fare besin ihtiyaçlarını karşılayamadıklarında insanları ısırırlar ve taşımış oldukları morfin özelliği sayesinde ki salgıları ile ısırdıkları kişide uyku hali yaratırlar. Isırılan kişi ısırıldığını geç anlar. Vücutta kızarıklık ve dairesel şekillerde kızarıklıklar meydana gelir. Fare diğer canlılara oranla oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Yaşadıkları alanlara göre farklı boylara sahiptirler. Lağım fareleri diğer türler oranla oldukça büyüktür. Ev faresi daha küçük boyutlardadır ama verdikleri zararlar aynıdır.

Evde fare görüldüğünde mutlaka önlem alınması gerekir. Hızlı üreyen bu canlı kısa sürede bulunduğu yeri böcek istilasına uğratacaktır. Bu bakımdan fare ilaçlama firmaları ile iletişim halinde olunmalıdır. Yılın belirli zamanlarında mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Fare üremesini durdurmak için etkili ve kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır. fare ilaçlama da jel ilaçlama yönteminin kullanılması oldukça sakıncalıdır. Bu ilaçlama yöntemi ile fare olduğundan daha da güçlü hale gelmektedir. Fare ilaçlaması sıvı kokulu ve kokusu ilaçlar ile yapılmalıdır.

Çatı faresi, ev faresi, lağım faresi, tarla faresi gibi çeşitleri vardır. Tarla faresi geçimini ekinlerden sağlayan insanlar için oldukça sıkıntı yaratan kemirgen türüdür. Ekinlere ve ürünlere zarar vermesi bakımından maddi açıdan zarar uğradıkları gibi ekinlerin kullanılamaz hale getirmelerinden dolayı da oldukça rahatsız olurlar. Fare ilaçlama tarla gibi açık alanlarda uygulandığında ve ürünlerin yetiştirildiği yerlerde uygulandığında mutlaka kaliteli ilaçların kullanılması ve uygulaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ekinler meyve ağaçları ve ürünler ilaçtan etkilendiklerinde bu ürünleri tüketen insanların gıda zehirlenmeleri yaşamalarına neden olur. Bu bakımdan fare ilaçlama uzman ve işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan ilaçların sağlık bakanlığınca onaylı olması da bir o kadar önemlidir. İstenmeyen böcekler ile karşılaştığınızda firmamızdan ilaçlama yardımı alabilirsiniz. Günün her saati bünyesinde barındırmış olduğu personelleri ile hizmet vermektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir