Fare İsimleri

Fareler yaşadıkları alanlara göre farklı boylarda bulunurlar. Farklı türlere sahip olan bu canlılar çeşitli isimler ile anılırlar. Ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi gibi türleri bulunmaktadır. Ev faresi adından da anlaşılacağı gibi yaşam alanı olarak kendisine evleri seçer. Diğer fare türlerine oranla daha küçüktür ancak bulaştırmış oldukları hastalıklar aynıdır.

Fareler eski yıllarda veba hastalığının yayılmasına sebep olmuşlar ve bu nedenle de pek çok insanın hayatını kaybetmelerine neden olmuşlardır. Fare ilaçlama bu açıdan oldukça önemlidir. Bu canlı evde besinlerimize ortak olur ve bu besinleri tüketilemeyecek hale sokar. Meyve, kurumuş sebzeler, sabun, hayvansal gıdalar, ölmüş deriler, gibi şeyleri yiyerek beslenirler. Lağım faresi ev faresine oranla oldukça büyüktür. Görüntüsü itibari ile de insanları korkutur. Bazı bireyler bu canlılara karşı sempati duysalar da yine de bu canlılar ile yaşamak istemezler. Sonuçta yaymış oldukları hastalıklar ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Fare ile mücadele de profesyonel destek alınması gerekir.

Yasal firmalar sağlıklı ilaçları ile haşerelerden kurtulmamız adına bizlere yardımcı olurlar. fare insana benzer özellikleri nedeni ile çeşitli deneylerde kullanılmıştır. Oldukça hızlı üreyen bu canlılar yaz aylarında sıklıkla karşımıza çıkarlar. Fare ilaçlaması yapılırken jel ilaçlama yöntemi kullanılması doğru değildir. Hangi böceklerin hangi ilaçlardan etkilendikleri tespit edilmeli ve ona göre fare ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır. Bu şekilde hem gereğinde fazla ilaç hazırlanmış olmaz hem de kesin çözüm alınmış olur. Fare yapısı itibari ile de oldukça güçlüdür ve ağır kokulu ilaçlar sayesinde yok edilebilirler. ↑lu halde yaşamayı severler. Bireysel olarak yaşamazlar.

Sıcak ortamlarda olan fareler yılda 5 -6 kere yavru doğurabilirler. Geceleri besin ihtiyaçlarını karşılamak adına aktif halde gezinirler. Fare ısırığı maruzuna kalan kişi ısırıldığını geç fark eder. Morfin özelliğindeki salgısı ile kişide uyku hali yaratırlar. Isırıldığını fark eden kişilerin mutlaka doktor kontrolünden geçmesi gerekir. Fare ilaçlama sağlık bakanlığınca onaylı olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Amatörce yapılacak olan ilaçlama yarardan çok zarar verir. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamızdan fare ilaçlama ve diğer tüm böcekler için ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir