evde fare

Fare İle İlgili Bilgiler

Fare türlerine göre farklı isimler ile anılmakta olan bir canlıdır. Ev faresi, çatı faresi, tarla faresi, ağaç faresi gibi türleri bulunmaktadır. Lağım faresi adından da anlaşılacağı gibi lağım çukurlarında kanalizasyon çukurlarında yaşamakta olan bir canlıdır. Diğer türlerine oranla oldukça büyüktür. Ancak bırakmış oldukları etki bütün türlerinde aynıdır. Ev faresi evde görülür. Geceleri aktif olarak faaliyet gösterir. Bu canlı türleri toplu halde yaşamayı tercih ederler. İnsanlar yaşam alanlarında sağlıklı ve huzurlu yaşamak isterler. Ancak bu bizimle birlikte yaşamakta olan canlılar yüzünden mümkün değildir. Tarla faresi geçimini tarım ile sağlamakta olan kişiler için oldukça sorun yaratan canlıdır. Bitki ve bitki köklerini yiyerek beslenir ve tüm ürünlere sebze ve meyve ağaçlarına zarar verirler. Kemirgen bir canlı olan fare hem maddi anlamda hem de sağlık anlamında ciddi sıkıntılar yaşamamıza neden olurlar.

Fare ilaçlama bu gibi alanlar yapıldığında dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Besinlerin bitkilerin ve meyvelerin yapılan ilaçlamadan etkilenmemesi gerekir. İlaçlamadan etkilenen ürünler kullanılamaz hale gelirse maddi açıdan da sıkıntı yaşamanıza neden olurlar. Bunun yanı sıra gıda zehirlenmelerine de neden olurlar. Fare ilaçlama okul ortamında yapıldığında da dikkatli olunması gerekir. Çocukların bağışıklık sistemleri zayıf olduğundan dolayı her türlü hastalığı kaparlar. Ve okul ortamlarında ilaçlama yapılırken jel ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir. Bu yöntem uygulandığında bulunulan alandan çıkılmasına gerek duyulmaz. Her hangi bir yan etkisi de yoktur.

Fare ilaçlama ve diğer tüm haşere ilaçlamaları sağlık bakanlığınca onaylı olan ilaçlar ile yapılması gerekmektedir. Korsan firmalardan uzak durulması gerekir. Bu firmalar dışarıdan almış oldukları ilaçlar ile insanlara sağlık sorunları yaşatmaktadırlar. Kullanmış oldukları ilaçlar kimyasal madde içerdiklerinden dolayı fazla kullanılması durumunda çeşitli hastalıkların yaşanmasına neden olurlar. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamız açık ve kapalı alanların tümünde fare ilaçlama hizmeti vermektedir. Evde fare gördüğünüzde bireysel hiçbir müdahaleye kalkışmadan bize ulaşmanız onlardan kurtulmanız için yeterli olacaktır. Fare ile mücadele de sizleri yalnız bırakmayarak günün her saati bizimle birlikte iletişim kurmanızı sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir