Fare ilaçlama nasıl yapılır?

Memeliler grubunun birer üyesi olan fareler, kemirgenler grubunda yer almaktadırlar. Bu canlıların vücutlarında birçok zararlı madde bulunmaktadır. Bu canlılar yaymış oldukları mikrop ve bakteriler nedeni ile geçmiş dönemlerde insanlara bulaştırdıkları salgınlar ile çok sayıda insanın ölmesine sebep olmuştur. Farelere doğru ilaçlama yapılmadığı takdirde başa çıkmak mümkün değildir. Bireysel olarak uygulanan fare kapanı, fare zehri gibi yöntemlere başvurmak kesin sonuçlar vermez ve zaman kaybedilmiş olunur. Zamanında müdahale edilmediği zaman bu kemirgenler hızlıca çoğalacaktır. Dolayısıyla profesyonel olarak çalışan fare ilaçlama firmaları tarafından destek almak oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde tırnakları çok gelişmiş olan fareler, amatörce hazırlanmış olan tuzaklara yaklaşmazlar.

Dünyada yaşayan birçok fare türü bulunmaktadır;

*ev faresi

*lağım faresi

*kör fare

*çatı faresi

*tarla faresi

*su faresi

*orman faresi

*pamuk faresi

*kanguru faresi

Farelerin insan sağlığına verdiği zararlar;

Bu canlıları, yaşam alanlarımızı oluşturan ev, iş yeri, bina, bahçe, tarla, birçok işletme gibi mekanlarda görmek mümkündür

Fareler, insanlar uyku halindeyken parmak, dudak, kulak gibi vücudun yumuşak dokulu önemli yerlerini ısırırlar. Bu kemirgenlerin ısırdığı bölgede acı hissedilmez. Çünkü fareler ısırdıkları bölgeye tükürüklerinden narkoz etkisi yaratan bir madde salgılarlar bu salgı acı hissi uyandırmaz. Farelerden insanlara geçen mikroplar nedeniyle birçok bulaşıcı hastalık olabilmektedir. Bu canlılardan insanlara bulaşan bazı hastalıklar; kuduz, tifüs, verem, humma ve vebadır. Fareler mikrop dışında vücutlarında bakteri de taşımaktadırlar, bu bakteriler insan bünyesinde zararlı parazitlere sebep olmaktadır.

 

Yaşam alanlarınıza fare ilaçlama yaptırılırken dikkat edilecek hususlar;

İlaçlama yaptıracağınız zaman önemli araştırmalarda bulunmalısınız. Yanlış yapılan fare ilaçlama uygulamaları sizleri bu canlılardan korumak yerine ciddi sağlık sorunlarınıza neden olabilir. Şirketimiz tüm fare ilaçlama uygulamaları üzerinde uzman bir ekibe sahiptir. Gerekli olan ilaçlar farelerin türüne göre, ziraat mühendislerimizce özel olarak hazırlanmaktadır. Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çağrı merkezimiz günün 24 saatti hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir