Evde Fare İle Mücadele

Sonbahar aylarında havaların soğuması, yağışların başlamasıyla birlikte yuvalarının su dolması ve seller sonucu yuvalarının dağılması nedeniyle  fareler, ev, ofis, hastane, okul gibi kapalı alanlara yerleşirler. Besin ihtiyaçlarını karşılamak için de evlere giren fare ile mücadele durumu fare ilaçlama ile çok daha kolay olur. Kişiler farelerden kurtulmak için kendi çabalarıyla bir takım yöntemlere başvururlar. Ancak çoğu zaman olumsuz sonuç verecek bu yöntemler büyük de zaman kaybı demektir. Ayrıca hassas hayvanlar olan fareler, tehlikenin farkına varıp kolayca kaçabilirler. Bu nedenle fare ile mücadele tek başına yapılmamalı muhakkak fare ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Fareler, kemirgen hayvanlardır ve insan, hayvan gıdaları yiyerek de beslenirler. Yiyecek ihtiyaçlarını giderebilmek için de evlere giren fareler insanların yaşam alanlarına yaklaştıkça daha fazla tehlike içerirler. Çeşitli mikrop taşıyan farelerin farklı şekilde insanlarla temasları durumunda bu mikroplar kişilere bulaşır. Bu da ölümcül hastalıklara kadar gidebilecek ciddi sağlık sorunları demektir. Evde fare ile mücadele daha da önemlidir. Aç kalmaları durumunda kişilerin kulak, burun, parmak, dudak gibi ince dokulu yerlerini de kemiren fareler, tükürüklerindeki narkoz etkisinden yararlanarak bu işlemi daha kolay hale getirirler. Bu gibi sebeplerden dolayı evde fare ile mücadele çok daha zordur. Evde fareden kurtulmak, fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak fare ilaçlama ile mümkündür.

Geceleri aktif olup mutfaktaki yiyeceklerin üzerlerinde dolaşan farelerin, gıda üzerlerinde fare pisliği görülmesi durumunda fark edilme ihtimalleri çok yüksektir.  Ayrıca evdeki eşyaları da kemiren fareler bu tür belirtiler görüldüğü anda fare ilaçlama ile yok edilmelidir. Evde fare ile mücadele durumunda size en net sonuçları doğru ilaçlamalarla fare ilaçlama firmaları verecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir