Çatı faresinden kurtulmak

Çatı faresi, fare türleri arasında en çok bilinenleri ve en sık karşılaşılanlarındandır. İnsanlar için oldukça tehlikelidirler. Evlerin çatı katlarında, bina boşluklarında, merdiven altlarında, kömürlüklerde görülen bu kemirgenler bazen yiyecek arayışı içerisinde oldukları zamanlarda, evlerimize kadar gelebilmektedirler. Elastik vücut yapıları olduğu için, en ufak deliklerden, çatlaklardan geçerek kolayca evde bulunan gıdalarımıza zarar verirler. Ayrıca eşyaları da kemirdiklerinden dolayı maddi açıdan büyük hasarlar oluştururlar. Bu yüzden çatı faresinden kurtulmak, çatı faresi ilaçlama yaptırmak oldukça önemlidir. Ancak hızlı hareket ediyor olmaları ve insanların ulaşamayacak yüksekliklere tırmanıyor olabilmeleri bu kemirgenlerin yakalanmalarını ve bireysel olarak çatı faresi ile mücadele zorlaştırmaktadır. Profesyonel fare ilaçlama şirketleri ile görüşülerek, çatı faresi ilaçlama hizmeti alınırsa, daha kısa sürede daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bu kemirgenler özellikle geceleri aktif olurlar. Bu zaman diliminde gıda ihtiyaçlarını karşılamak için her tür kuytu köşeye girerler. Dolaştıkları yerlerde, yiyeceklerin üzerlerinde salyalarını ya da dışkılarını da bırakırlar. Bu yollarla insanlar birçok hastalık mikrobunu almış olurlar. Maddi kayıpların dışında, sağlık sorunlarına da neden olan çatı faresinden kurtulmak için acil olarak fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalı, bu kemirgen sorunları yaşanılan yerlere çatı faresi ilaçlama uygulatılmalıdır. Zira bu kemirgenler doğurarak çoğalmakta olup, hızlıca üreyebilen türlerdendir. Kısa sürede onlarcası ile başa çıkmak daha zahmetli olacağından, vakit kaybedilmeden müdahale edilmesi daha doğrudur.

Çatı faresi ilaçlama sıvı ilaçlar kullanılarak ya da farelere özel istasyon yöntemleri uygulanarak gerçekleştirilir. İstasyon daha çok bahçe, büyük iş yerleri, fabrikalarda yapılmaktadır. Sıvı ilaçların ise kokulu olması şarttır. Çünkü fareler akciğer solunumu yaparlar ve bu kemirgenler için kokusuz böcek ilaçlama etkili değildir. Çatı faresinden kurtulmak için, uzman ekiplerce gerçekleştirilen işlemler sonrasında daha huzurlu alanlarda yaşamlarınızı sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir