Çatı faresi zararları

Çatı faresi, fare türleri arasında yer alan, adından da anlaşılacağı gibi binaların ve evlerin çatı katlarında daha sık görülen, ancak bodrum, kömürlük, depo, merdiven boşluklarında da rastlanılan kemirgenlerdir. Vücut yapılarının elastik olması bu kemirgenlerin istedikleri yerlere kolaylıkla girebilmelerini sağlamaktadır. Bulundukları yerlerde maddi, manevi zarar demek olan farelerden kurtulmak için fare ilaçlama şirketleri ile görüşülerek, çatı faresi ilaçlama yardımı alınmalıdır.

Çatı fareleri evlerimize yakın yerlerde yaşadıklarından dolayı gıda ihtiyaçlarını karşılamak için duvar çatlak ve deliklerinden, atık su borularından, açık kapı pencerelerden evlerimize kolaylıkla girebilirler. Mutfaklarda bulunan yiyeceklerimizi tüketen bu kemirgenler sadece yiyeceklere verdikleri zararlarla değil, evdeki eşyalara verdikleri zararlarla da insanlar için sorun demektirler. Bulaştırdıkları mikroplarla ciddi hastalıklara sebep olan çatı faresinden kurtulmak, maddi hasarlarında görülmemesi açısından oldukça önemlidir. Çatı faresi ilaçlama hizmetini, fare ilaçlama şirketleri tarafından karşılamanız mümkündür.

Çatı katlarında bulunan tahtadan ya da demir, mermerden olan her tür maddeleri, eşyaları kemirebilen çatı fareleri, kısa sürede kemirdikleri her şeyi kullanılmaz hale getirebildiklerinden oldukça tehlikelidirler. Çatı faresi ile mücadele ilkel yöntemler ile yapıldığında hiçbir zaman kalıcı çözümlere ulaşılamaz. Çok hızlı hareket edebilen ve tırnakları güçlü olan çatı faresi, tehlike sezdiği anda istediği yerlere girebilmekte ve istediği yüksekliklere tırmanabilmektedir. Bu nedenle yakalanmaları, yok edilmeleri oldukça zordur. Profesyonel yardımlar alınırsa daha kısa sürede daha kalıcı sonuçlar elde edilecektir. Fare ilaçlama şirketleri, ev faresi, lağım, su, kanguru faresi, kör fare ve çatı faresi ilaçlama hizmetleri ile sizlere yardımcı olmaktadır. Çatı faresi zararlarına maruz kalmamak adına bu şirketlere ulaşmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir