bitki biti ilaçlama

Bitki Biti İlaçlama

Bitki biti gözle oldukça zor görülen bir haşeredir. Pamuklu ürünlerin uzun süre rutubetli ortamda kalması sonucu oluşan bitki biti, hızlı üreyen haşereler grubundadır. Genellikle koyu renkli eşyaların üzerinde, beyaz renkli olarak görülür. Binlerce bitki biti bir arada bulunur ve dalgalanmalar şeklinde hareket eder. Nemli ve rutubetli ortamı çok seven bitki bitleri mikrobik canlılardır.

Bitki biti, birçok haşere gibi yumurta ile çoğalır. Günde ortalama 100-120 arası yumurta bırakan bitki bitleri çok hızlı ürer. Bitki biti yumurtaları havada asılı kalır. Birkaç gün içerinde olgulaşan yumurtalar çatlar ve yavru bitki bitleri larvadan çıkar. Yumurtadan yeni çıkan yavru bitki bitleri bir hafta içerisinde üremeye başlar.

Bitki biti kıyafetlerin üzerinde, yatak yorgan içlerinde, duvarların üzerinde, koltuk ve mobilya üzerinde, kısacası evin her yerinde bulunur. Bitki biti evinize, mağazadan aldığınız pamuklu bir kıyafet yoluyla gelebilir.

Bitki biti yumurtalarını ve dışkısını havada asılı olarak bırakır. Bu nedenle bitki bitleri astımı tetikler ve solunum yolu enfeksiyonuna sebebiyet verir.

Bitki biti ilaçlaması yapılırken evin her bölgesi detaylı bir şekilde ilaçlanır. Bitki bitleri ısıya son derece dayanıklı oldukları için, kıyafetler üzerinde bulunan bitki bitleri 90 derece sıcaklıkta yıkansa dahi ölmez. Bu nedenle bitki biti ilaçlaması yapılırken, kıyafetler,nevresimler, koltuklar başta olmak üzere evin her bölgesi ilaçlanmalıdır.

Bitki biti ilaçları, oldukça tesirli ilaçlardır. Diğer haşereler için kullanılan ilaçlar, bitki biti için etki göstermez.

Bitki biti ilaçlaması için kullandığımız özel Bitki Biti ilaçları Ziraat Mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı olan şirketimiz kalıcı ve garantili ilaçlama yapar.. Bitki Biti ilaçlaması için 7/24 hizmet veren şirketimizin Çağrı Merkezini arayarak detaylı bilgi ve destek sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir