Akrep İlaçlama

Her bölgede her mevsimde yaşamaya ayak uydurabilen insan sağlığı için oldukça zehirli canlıların başında akrep gelir. Yapıları oldukça kuvvetli, kuyruğunun ucunda bulunan ölümcül zehri ile çok dikkat edilmesi gereken canlılardandır.

Yapıları ve türleri yaşadıkları bölge itibari ile değişiklik gösterebilir. Ölümcül zehirli olanları olduğu gibi akrep sokması sonucu birkaç ağrı ile atlatabilenler de bulunmaktadır.

Gruplar halinde yaşamayı sevmeyen akrep sadece çiftleşme döneminde bir araya gelirler. Besinlerini böcek, kuş ve sürüngenlerden sağlayan akrep oldukça açgözlüdür.

Yiyecek bulamaması durumunda evlerimize kadar yaklaşan bu canlı evimizde yatak odalarına kadar gelebilir. Genelde akrep sokması vakalarında insanların ayakkabılarının içine girdikleri için ayaktan ısırılanlar çoğunluktadır.

Akrep yavrularının yumurtalarını doğurur ve bu yumurtaları zamanı geldiğinde iğneleri ile açar. Çok tehlikeli olan bu canlı annelik konusunda çok özverilidir. Yavruları gelişene ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelene kadar sırtında taşır.

Akrepler kuyruk bölümünde oluşan boğumlar ne kadar fazla ise o kadar zehirli olduğu söylense de ne kadar zehirli olduğunu bilemeyeceğimiz için görüldüğü yerde mutlaka ilaçlama yapmak gerekmektedir.

Özellikle kaya altlarında, ağaç kütüklerinde ve terk edilmiş harabelerde yaşayan bu canlılar gece avlandığı için evinizin etrafında görülmesi durumunda tedbirli davranılması gerekmektedir.

Akrep ilaçlama konusunda uzman ekibimiz sizin sağlığını güvence altına almak için hem açık hem de kapalı alanlarda böcek ilaçlama servisleri ile sizlere sürekli hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir